Hubnutí. Fáze, ve které se nachází téměř každá druhá žena, jež touží po tom dosáhnout dokonalých křivek, anebo prostě jenom shodit nějaké to kilo na víc, které jí dělá již nějakou dobu vrásky na tváři. Tento pojem ve většině osob ale také vyvolává iluzi neustálého odpírání, obávání se každého sousta, trápení se na oslavách a nejrůznějších akcích, kde je taková kupa skvělého jídla, které si ovšem nemůžeme dopřát, protože by nám ihned po jeho vložení do úst explodoval knoflík u kalhot. Velice často se také setkáváme s názorem, že v této fází bychom měli i vynechat jakýkoliv alkohol a raději se mu velkým obloukem vyhýbat. Proč ale vlastně alkohol brání v hubnutí? V čem je ten zakopaný pes a jedná se opravdu o pravdu, anebo jde jen o další nepravdu, kterou už ale máme jako společnost zažitou?
Na některých stránkách se dokonce můžeme dočíst, že pít alkohol je jako nalévat se olejem. Toto tvrzení ale určitě přijde každému normálnímu jedinci zcela přehnané. Největší problém totiž spočívá v tom, že alkohol má velice často velkou kalorickou hodnotu. Hlavně u míchaných nápojů a koktajlů jsou tyto hodnoty opravdu markantní a často vám jeden koktejl vyjde v počtu kalorií stejně jako menší porce plnohodnotného jídla. Ve finále našemu tělu ovšem tyto kalorie vůbec nic nepřinášejí ani nás nezasytí. Z tohoto důvodu se ve spojení s alkoholem dočítáme o takzvaných prázdných kaloriích.
Někteří jednici, kteří jsou na počítání kalorií opravdu zaměření, dokonce přišli s takzvanou drunkorexií, což je stav přirovnatelný k anorexii s tím rozdílem, že osoby, které si chtějí dopřát nějaký alkohol, ovšem se obávají již zmíněných kalorií, raději vynechají některé, nebo rovnou všechny jídla. Tato nemoc je samozřejmě velice nebezpečná a tento druh řešení je naprosto nesmyslný.
Dalším problémem u alkoholu je, že zvyšuje chutě na jídlo a způsobuje hlad. Nejlépe lze tento fakt zaznamenat například u piva, kdy máme po jeho vypití hlad téměř ihned a jako bonus se dostavují chutě na nezdravé pochutiny, jako například slané brambůrky, pražené a solené oříšky, cibulové kroužky a další.
Jak tedy skloubit hubnoucí proces s nějakým tím alkoholem. Principy jsou jednoduché. Jak už bylo zmíněno snažte se nesahat po míchaných přeslazených nápojích. Raději se zaměřte na výběr a dejte si sklenici kvalitního suchého vína, které má navíc dle vědeckých studiích i v určité míře pozitivní přínosy pro naše zdraví. Z tvrdších nápojů můžete zvolit například čistou vodku, tequilu anebo třeba bílý rum. Pokud se vám stane, že to k příležitosti nějaké významné situace nebo události přeženete, rozhodně nezoufejte, nehroťte se a ani se nezatěžujte zbytečnými výčitkami. Už se zkrátka stalo a nemusíte se bát toho, že jeden večer, který jste si určitě užili, zhatí všechnu vaši dosavadní snahu a vy budete muset začínat znova.