Čím nahradit bublinkovou fólii při balení zboží v e-shopech


Nabízíte v prodeji zboží v internetovém obchodě a odesíláte je zákazníkům na jejich adresu? A připadá vám, že spotřebujete příliš mnoho bublinkové fólie, a že to není zrovna ekologické řešení? Máte pravdu, protože bublinkové fólie vytváří poměrně mnoho odpadu a ten se musí ekologicky likvidovat, například na recyklačních linkách. Jak a čím nahradit fólii s bublinkami, aby to mělo skutečně reálný ekologicky pozitivní dopad?

bublinková fólie

Wrapový papír – tento vynález patří k nejzajímavějším v oblasti logistiky a pro balení zboží představuje výbornou alternativu, jak namísto plastu použít plně biologicky rozložitelný papír. Wrapový papír si můžete představit jako papírovou včelí plástev. Zvláštní perforace se postará o to, aby papír vytvořil plastickou strukturu a při roztažení a balení předmětů chránil jejich povrch stejně, jako bublinky u plastové fólie. Wrapový papír se pak může uložit do sběrného kontejneru s odpadovým papírem, anebo jej lze použít do kompostéru nebo jej zarýt do záhonu a využít jej jako biologické hnojivo.

Nafukovací polštářky – ty se sice vyrábí ze stejného či podobného plastu, jako bublinkové fólie, ale v krabicích se plastické hmoty spotřebuje http://www.iphonetips.cz/kolik-dat-vam-mesicne-spotrebuje-spotify/ výrazně méně. Jakmile polštářky propíchnete a splasknou, vejdou se vám z velké kartonové krabice jen do jedné dlaně. Kdybyste tu použili bublinkovou fólii, zaplnili byste s ní skoro třetinu celého kontejneru na plastový odpad.

kartonové krabice

Výhodou nafukovacích polštářků při balení zboží v e-shopech jsou také minimální nároky na prostor, co se týče skladování fólií. Zatímco pro polštářky vystačíte s jednou rolí, u fólie s bublinkami jich budete potřebovat třeba pět nebo šest. Nafukovací polštářky a ekologický balící wrapový papír v aplikační krabici šířka balteto.cz 50 cm jsou v současné době nejmenší zátěží pro životní prostředí a hodí se pro každého, kdo má zájem být šetrný a ohleduplný vůči přírodě.